Linkek a témában:
Konfliktusok játékos kezelése
Tudósok játszani tanítják a politikusokat és az üzletembereket? A nyolcvannégy éves Thomas C. Shelling amerikai és a hetvenöt éves Robert Aumann izraeli tudósok a játékelmélet továbbfejlesztéséért kaptak nemrégiben közgazdasági Nobel-díjat. Az elmélet a gazdasági és politikai konfliktusok stratégiai megoldására kínál lehetőséget.
Válóper - Kétszereplős játékoktól a sokszereplős társadalmi jelenségekig
Válóperes tárgyaláson vagyunk. A férj beismeri, hogy megcsalta a feleségét. „Nem volt más választásom”, mondja. „Nem lettem volna képes elviselni azt a megaláztatást, hogy a feleségem esetleg felszarvaz, miközben én hű maradok hozzá.” „Honnan vette, hogy a felesége megcsalja?”, kérdezi a bíró. „Nem tudtam, csak gondoltam. Úgy okoskodtam, hogy ha nem csal meg, akkor is jobban járok a félrelépéssel, mivel az új és kellemes élményeket jelent számomra. Ráadásul ebben az esetben én vagyok a győztes.” „És Ön, Asszonyom?”, szól a bíró. „Én pontosan ugyanezt tudom elmondani”, vallja be elpirulva a feleség.
Meghatározás
Ismeritek a két bűnöző meséjét, akik a rendőrségen külön-külön vallhatnak egymásra, vagy cinkosan hallgathatnak? Ha nem dobják fel egymást 1 évet, ha egymásra vallanak 5-5 évet kapnak, ha az egyik vall csak, 10 évet kap, a másik megmenekül. Egymással nem beszélhetnek. Mi a legjobb stratégia? Ez egy két személyes, nem zéró összegű játék. info: http://web.buzz.hu/tags/fogolydilemma/